Charitativní sbírka hraček

12.04.2015 13:03

Vážení rodiče,
byli jsme požádáni Česko – filipínskou obchodní komorou o spolupráci na charitativním projektu pro děti v Manilské základní škole. V první fázi se jedná o charitativní sběr hraček, které by byly dětem v Manile rozdány v době Vánoc. V následné době bychom rádi uskutečnili s pracovníky komory přednášky o životě nejen na Filipínách, ale i o životě lidí v zemích třetího světa. A v neposlední řadě bychom chtěli navázat mailovou komunikaci se žáky zmiňované školy. Projekt je pro nás i celkem náročný, protože je zapotřebí získat hračku pro každé dítě na prvním stupni, a to je docela hodně, celkem 1 500 ks. Asi se hodně divíte. Jedná se o velkou manilskou školu, která má 6 500 žáků. Chceme Vás tímto požádat o aktivní pomoc. Věříme, že máte doma spoustu funkčních hraček, se kterými si Vaše dítě již nehraje, a na druhé straně světa může udělat někomu radost. Tento projekt má zatím náš pracovní název „Moje hračka letí na druhý konec světa“. Dětem chceme připravit prezentaci o této zemi, krátce a vhodně je informovat o životě v zemi, která leží na mnoha ostrovech v Tichém oceánu.
Věříme, že nám svým aktivním přístupem pomůžete. Rádi bychom měli do konce června vybráno co nejvíce hraček, abychom věděli, že to do konce září zvládneme.
V příloze je oficiální dopis Česko-filipínské obchodní komory.
učitelé JZŠ Beroun